Botoksta 1 botulinum toksinidir ve enjeksiyon yönetimi ile cilde aktarımı gerçekleşir. Şuan halihazırda karşılaştırılması yapılan PRP uygulamasından tamamen değişiktir, bunun nedeni işlevsel olarak 1 benzerlik söz konusu olmamasıdır. Botoks kaslara yapılan uygulama sonrasında belirli 1 süre boyunca kasa ileti gelmesini engelleyerek dolayısıyla kasın çalışmasını engeller ve bunun sonucu olarak belirli kozmetik etkiler görülmesi beklenebilir.

PRP uygulamalarına baktığımızda amaç sadece derinin kalitesini arttırmak ve deriye ait olan canlanmasına olanak tanımaktır. Bunun için de kişinin kendi kanı alınarak, özel 1 işlemden geçirilerek içinde yer alan, içinde büyüme hormonu bulunan “trombosit” hücreler ayrılır. Bu hali ile tekrar deriye enjekte edildiğinde, içinde bulunan büyüme hormonundan dolayı deri debir takım değişimler tespit edilmiş. Çok belirgin, çok net klinik çalışmaları ne yazık ki bulunmuyor. Ampirik yani yaptıran hastaların deneyimlerini paylaşması sonucu ortaya çıkan sonuçlar var. Etkileri ve uygulama yöntemlerinde bazı bilgi eksiklikleri söz konusu olduğundan, klinik testlerden geçmesi, üzerinde çalışmaların yapılması gereken bir yöntemdir. Sonuçları ve mekanizması tamamen birbirinden farklı olan botoks ve PRP uygulamalarını aslında karşılaştırma söz konusu bile olamaz.

PRPnin vaat ettiği cilde canlanma ve tazelik yaratma gibi sonuçları vaat eden mezoterapi, lazer, krem gibi birçok başka seçenekle karşılaştırma yapılması daha doğru bir yöntemdir.Ayrıca piyasada karşılaştığımız botoks gibi etkili kremlere bakacak olursak, botoks 1 botulinum toksindir, 1 ilaçtır, cilde enjekte edilerek verilir ve kasa etki ettiği için krem yoluyla deri üzerindekullanılması söz konusu bile değildir. Çünkü halihazırda piyasada bulunan kremlerin içeriğinebaktığımızda botulinum toksini içermesi mümkün değildir.

Yorumlar

botoks reklamları
botoks nedir - sitemap - car racing games